Erakorralised vastuvõtud ja koduvisiidid

“ERAKORRALISED VASTUVÕTUD 9000 112!”

👉 Alates septembrist erakorralised vastuvõtud koostöös Loomaarsti nõuandeliiniga Tartus Felivet loomakliinikus (Kastani 42). Erakorralised vastuvõtud toimuvad argipäeviti peale 17 ja nädalavahetusel 24 h. Vastuvõtule tulemiseks on vajalik eelnev registreerimine telefoni teel 9000112 (0,98 eur/min).

📌 Teenindame patsiente vastavalt tervisliku seisundi raskusele, mitte saabumise järjekorras. Abivajamise kiirusest lähtume väikeloomade EMO triaažist.

👉 Kui Teie lemmiku terviseprobleem ei ole meie EMO-s käsitletav, siis anname Teile soovitused, kuhu pöörduda, et lemmik kindlasti abi saaks.

👉 Visiiditasu: Erakorralise visiidi tasu argipäeviti ja nädalavahetusteti kell 17-20 on 40 eurot. Kell 20-10 ja riigipühade ajal 60 eurot. Visiiditasule lisanduvad teostatavad protseduurid, analüüsid, ravimid ja tarvikud. Täpsema hinnakalkulatsiooni saab vastuvõtul.

👉 Parkimine: Pöördujatel on võimalik parkida sissepääsu juurest üle tee olevasse tasuta parklasse.

👉Kuna erakorralised protseduurid võivad olla mahukad nii diagnostika kui ravi poolest, siis soovitame lemmikloom kindlustada!

❤️ Olge terved ja vajadusel kohtume!

Miks steriliseerida / kastreerida oma lemmik?

Kassid ja koerad toovad 1-4 pesakonda aastas, omades keskmiselt 5 poega. Loomaomanikul on kohustus leida kõikidele poegadele sobiv kodu. Looma hülgamine ja abitusse seisundisse jätmine on keelatud loomakaitse seadusega ning karistatav kas rahatrahvi või vanglakaristusega. Kui Sinu lemmikloom saab järglasi, siis ei saa kunagi olla täielikult kindel, et järglased satuvad hoolitsevasse ja vastutustundlikku perre. Võib-olla saab Sinu lemmiku järglasest hulkuv loom? Hulkuvatel loomadel on keskmine eluiga palju lühem koduloomadest ning neid ähvardab tänavatel auto alla jäämise, haigestumise ning inimeste vägivallatsemise oht.

Loomadel ei ole järglaste saamine emotsionaalne ning läbimõeldud otsus, nad tegutsevad instinktide ajel. Emased loomad toidavad ning hooldavad poegi, kuni nad on võimelised ise hakkama saama, hiljem ei pruugi loomad oma järglasi isegi ära tunda.

Selleks, et kassid ja koerad ei paljuneks, soovitame nad kastreerida/steriliseerida. See on ühekordne kulutus ning omaniku ja looma jaoks pikas perspektiivis kõige tervist säästvam ning soodsam.

Steriliseerimine enne esimest jookuaega peaaegu välistab piimanäärme kasvajate tekke tulevikus. Kastreerimine aitab vältida vanemas eas esinevaid eesnäärme probleeme.

Põhjendused ning kahtlused, miks omanikud ei taha oma loomi kastreerida/steriliseerida on järgmised: loom peab saama vähemalt 1 pesakonna, muidu muutub ta kurjaks, lõikus on looma sandistamine, looma elukvaliteet langeb, isased väljas liikuvad kassid saavad teiste käest peksa, loomad muutuvad laisaks jne. Loomaarstid kinnitavad, et need väited ei vasta tõele.

Kastreeritud/steriliseeritud loomadel pole jooksuaega, nad ei erita lõhnu ega häälitse jooksuajale omaselt, ei meelita ligi võõraid loomi, reeglina ei märgista, hoiavad kodu ning püsivad oma territooriumil. Üldjuhul saavad kastreeritud/steriliseeritud loomad omavahel paremini läbi ja nende agressiivsus väheneb. Kastreeritud/steriliseeritud loomad võivad võtta kaalus juurde, kuid kaal on kontrollitav kindlate söögikordade kehtestamise ning loomaga aktiivselt aja veetmisega.

KUI SA EI SOOVI SUURENDADA SOOVIMATUTE LOOMADE ARVU TÄNAVATEL NING VARJUPAIKADES, SIIS KASTREERI/STERILISEERI OMA LEMMIK!