Postitused

Emaste kasside steriliseerimine ainult 60 EUR

✅ 2.- 16. november emaste kasside steriliseerimine soodushinnaga 60 eurot!

👉 Ole kiire ja registreeru 55 629 545

 

😲 Sinu lemmik haigestub siis, kui enamus loomakliinikuid on suletud?

✅ Teeme ka erakorralisi vastuvõtte ööpäevaringselt.

👉 Helista 55 629 545
👉 Küsi nõu
👉 Tule vastuvõtule NB! Vajadusel tuleme ka koju.

✅ Sõlmi IF lemmikloomakindlustus meie juures! Ole ootamatusteks valmis ja hajuta ravikulusid!

👉 Tasuta tervisekontroll
👉 Eripakkumisena esimese kindlustusjuhtumi omavastutus 0 eurot!

Kohtume Felivetis 🙂

Miks steriliseerida / kastreerida oma lemmik?

Kassid ja koerad toovad 1-4 pesakonda aastas, omades keskmiselt 5 poega. Loomaomanikul on kohustus leida kõikidele poegadele sobiv kodu. Looma hülgamine ja abitusse seisundisse jätmine on keelatud loomakaitse seadusega ning karistatav kas rahatrahvi või vanglakaristusega. Kui Sinu lemmikloom saab järglasi, siis ei saa kunagi olla täielikult kindel, et järglased satuvad hoolitsevasse ja vastutustundlikku perre. Võib-olla saab Sinu lemmiku järglasest hulkuv loom? Hulkuvatel loomadel on keskmine eluiga palju lühem koduloomadest ning neid ähvardab tänavatel auto alla jäämise, haigestumise ning inimeste vägivallatsemise oht.

Loomadel ei ole järglaste saamine emotsionaalne ning läbimõeldud otsus, nad tegutsevad instinktide ajel. Emased loomad toidavad ning hooldavad poegi, kuni nad on võimelised ise hakkama saama, hiljem ei pruugi loomad oma järglasi isegi ära tunda.

Selleks, et kassid ja koerad ei paljuneks, soovitame nad kastreerida/steriliseerida. See on ühekordne kulutus ning omaniku ja looma jaoks pikas perspektiivis kõige tervist säästvam ning soodsam.

Steriliseerimine enne esimest jookuaega peaaegu välistab piimanäärme kasvajate tekke tulevikus. Kastreerimine aitab vältida vanemas eas esinevaid eesnäärme probleeme.

Põhjendused ning kahtlused, miks omanikud ei taha oma loomi kastreerida/steriliseerida on järgmised: loom peab saama vähemalt 1 pesakonna, muidu muutub ta kurjaks, lõikus on looma sandistamine, looma elukvaliteet langeb, isased väljas liikuvad kassid saavad teiste käest peksa, loomad muutuvad laisaks jne. Loomaarstid kinnitavad, et need väited ei vasta tõele.

Kastreeritud/steriliseeritud loomadel pole jooksuaega, nad ei erita lõhnu ega häälitse jooksuajale omaselt, ei meelita ligi võõraid loomi, reeglina ei märgista, hoiavad kodu ning püsivad oma territooriumil. Üldjuhul saavad kastreeritud/steriliseeritud loomad omavahel paremini läbi ja nende agressiivsus väheneb. Kastreeritud/steriliseeritud loomad võivad võtta kaalus juurde, kuid kaal on kontrollitav kindlate söögikordade kehtestamise ning loomaga aktiivselt aja veetmisega.

KUI SA EI SOOVI SUURENDADA SOOVIMATUTE LOOMADE ARVU TÄNAVATEL NING VARJUPAIKADES, SIIS KASTREERI/STERILISEERI OMA LEMMIK!

Steriliseeri / kastreeri oma lemmik soodsalt

👉 Koostöös Eesti Loomakaitse Seltsiga pikendasime steriliseerimise/kastreerimise kampaaniat märtsi lõpuni.

👉 Ära jäta oma lemmiku paljunemist juhuse hooleks ja broneeri aeg telefonil 55 62 9545!

👉 10 aastat kogemust!

PS! Kampaania on lõppenud.

Loe lisaks miks kastreerida / steriliseerida oma lemmik